MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR

    1. SATICI

Ünvanı      : VERDE TASARIM PROJE UYGULAMA SAAYİ VE TİCARET A.Ş.

Adresi       : Cihadiye Mah.23078 sokak no:36/1.   AKSU/ANTALYA

Telefon     : 0 242 462 10 40

Fax            : 0 242  462 12 33

E-mail       : [email protected]

    1. ALICI

Adı-Soyadı :

Adresi         :

Telefon       :

E-mail         :

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait (verdedesign.com.tr)internet sitesinden elektronik ortamda siparişini verdiği, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Satış Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmelik hükümleri gereğince, tarafların hak ve yükümlüklerinin belirlenmesidir.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Tarih              :

Ürün Adı       :

Adeti             :

Toplam Tutarı:

Ürünlerin cinsi,modeli,rengi ve satış bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

Ödema Şekli :

Teslimat Adresi :

Ödeme Tutarı:

Ödeme Tipi    :

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1  ALICI, Madde 3 de belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel özellikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul eder.

4.2  Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler ile açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre, ALICI’ya önceden bildirilmek kaydıyla en fazla 15 gün daha uzatılabilir.

4.3  Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4  SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

4.5  Sözleşme konusu ürünün teslimatı için,işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır.

Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6  Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanma-

yan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı şekilde kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.7  SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürün süresi içinde teslim edilemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödemiş olduğu tutar 15 iş günü içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

4.8  Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI’ya gönderilebilir.Bu takdirde nakliye giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

4.9  İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI’ya faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra ya da site üzerinden sözleşmeye ALICI tarafından onay verildikten sonra geçerlilik kazanır.

4.10 SATICI üzerinde bulunan ürünlerin fiyatları KDV dahil olup, nakliye ücretleri hariçtir. Verde Tasarım bazı ürünlerde “Nakliye Dahil” uygulaması yapabilir.

MADDE 5-CAYMA HAKKI

ALICI,sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (14) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI’ya telefon, faks ve e posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,3.kişiye/kişilere veya ALICI’ya teslim edilen ürünün SATICI’ya gönderildiğine ilişkin nakliye teslim tutanağı ile fatura aslının da iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden (15) gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise iade işlemi gerçekleştirilmez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün nakliye bedeli SATICI tarafından ödenir.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen, kişiye özel olarak üretilen hizmet ve ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma hakkı sürecinde hizmeti tamamlanmış olan KAPIDA ÖDEME HİZMET tutarı ve NAKLİYE ÜCRETİ kesilerek ücret iadesi yapılacaktır.

Cayma hakkı kullanımında kanun kapsamına uygun olan iadelerde SATICI iade nakliye ücretini karşılamakla yükümlüdür.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ve ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde TÜKETİCİ cayma hakkını kullanamaz.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde TÜKETİCİ, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı veren kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren (15) iş günü içinde ödeme tutarını TÜKETİCİ’ye iade eder.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

ALICI,tüm şartları yerine getiriyor ve cayma hakkını kullanmak e-mail yoluyla tarafımıza cayma hakkını kullanmak istediğini iletebilir.

ALICI, SATICI tarafından sorunun çözülmemesi durumunda hakkını arayabilmek için Tüketici Haklarına başvuruda bulunabilir. ALICI, tüketici hakları konusunda detaylı bilgiyi tüketici.gov.tr adresinden alabilir.

MADDE 6- SEVKİYAT VE TESLİMAT

Sevkiyat:

Sipariş onayı mailinizin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler anlaşmalı olduğumuz YURT İÇİ KARGO şirketine verilir.

Teslimat:

Ürün/ürünler anlaşmalı olduğumuz Yurt İçi Kargo Nakliye firması ile sizin belirttiğiniz adrese teslim edilecektir. Firmamız tarafından, nakliye firmasına teslimat süresi, sipariş onayı mailinin gönderilmesinden sonra en geç (7) iş günüdür. Ürünler, nakliye firmalarının adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

Nakliye firmasının haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki hata ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde uzama olabilir. Ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki hata veya eksiklikten ve/veya ALICI’nın yerinde olmamasında doğabilecek ekstra nakliye bedellerinden SATICI sorumlu tutulamaz.

Yurt İçi Kargo firmasına 444 9 999 nolu telefondan çağrı merkezini arayabilir veya www.yurticikargo.com adresinden destek alabilirsiniz.

Hasarlı Ambalaj Durumunda:

Hasarlı olan paketler teslim alınmayarak nakliye şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer nakliye firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Paket ALICI tarafından teslim alındıktan sonra nakliye firmasının görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın ALICI’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa sürede firmamıza bildirilmelidir. Firmamız, sorunun çözülmesi ile ilgili olarak hemen harekete geçecektir.

MADDE 7- GİZLİLİK POLİTİKASI

Cihadiye Mah.23078 sokak No:36/1 AKSU/ANTALYA adresinde mukim VERDE TASARIM PROJE UYGULAMA SAN.VE TİC.A.Ş. kullanıcıların Verdedesign.com.tr sitesi üzerinden ilettikleri kişisel bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanmayacak, ayrıca izinsiz olarak üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır. Bununla beraber kullanıcı, paylaşmış olduğu bilgilerinin kendisine özel avantajların  sunulabilmesi, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim faaliyetlerinin bildirimi maksatlarıyla, tüm VERDE TASARIM PROJE UYGULAMA SAN.VE TİC.A.Ş. iştirakleri ile de paylaşımına izin vermektedir.

Kişisel bilgiler; ad soyad, doğum tarihi, ev adresi, mobil ve sabit telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgiyi içermekte olup, kısaca “Gizli Bilgiler” olarak anılacaktır.

VERDE TASARIM, kişisel bilgileri kendi bünyesinde profilleme, istatiksel çalışmalar, reklam, tanıtım, pazarlama ve sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanılabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla bilginiz dahilinde olan 3.kişiler ile paylaşılabilecektir.

VERDE TASARIM, kişisel bilgileri kesinlikle gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

VERDE TASARIM’ın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın web sitesine ve sistemine yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, VERDE TASARIM’ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

VERDE TASARIM, kullanıcılara ve kullanıcıların web sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

Kullanıcılar, üyelik/kişisel bilgilerini ve iletişim tercihlerini her zaman sisteme giriş yaparak güncelleyebilirler. Bu konuda taleplerinizi ayrıca Web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşarak da iletebilirsiniz. Talebiniz en kısa sürede değerlendirilerek uygulamaya alınacaktır.

Verdedesign.com dan promosyon ve duyuru mesajı içeren e-posta almak istemiyorsanız size ulaşan kampanya mailinin alt kısmında “mail listesinden ayrıl” bağlantısına tıklayarak listeden ayrılabilirsiniz.

Her kullanıcı, işbu Web sitesini ziyaret ederek, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.

MADDE 8- UYUŞMAZLIK DURUMU

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde, ANTALYA ilindeki Mahkemeler yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI

(FİRMA ÜNVANI)

ALICI

(Ad-soyad/Adres)

Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.